Живот

Конечно имаме шанса да им помогнеме на животните бездомници – еве што треба да направите

Драги наши пријатели и пријатели на животните, по многу ваши коментари да отвориме телефонска линија на која може да се донира – конечно успеавме! Од [...]

Наука и Технологија

Кои се најгледаните порно видеа на PornHub

PornHub очигледно е најголемата датотека на порно филмови на интернет. Тоа го покажува и следната слика на која се прикажани најгледаните видеа подредени по категории. [...]

Забава

Симпсонови ќе се дружат и со друштвото од Футурама

Симпсонови и Футурама прават заедничка епизода. По веста дека Фемили Гај и семејството ќедопатуваат во Спрингфилд за првата епизода на најновата сезона од Симпсонови, сега [...]

Вести

„Напет Шоу“ – ново ремек дело од Марчело

Вчера во книжарницата „Делфи“ во Белград, српскиот автор Марко Шелич – Марчело го промовираше својот книгоалбум со наслов „Напет Шоу“. Станува збор за книга (негова [...]

Последни статии

PornHub очигледно е најголемата датотека на порно филмови на интернет. Тоа го покажува и следната слика на која се прикажани најгледаните видеа подредени по категории. На десната страна се подредени видеата според нивната гледаност (вкупно 3,2 милијарди прегледи), а од лево се категориите во кои тие припаѓаат. За поголема резолуција отворете ја сликата во нов таб и зумирајте.

Драги наши пријатели и пријатели на животните, по многу ваши коментари да отвориме телефонска линија на која може да се донира – конечно успеавме! Од денес можете да донирате средства за лекување и останати трошоци за животните за кои се грижиме! Сведоци сте на нашиот труд и работа и веруваме дека сте тука за да не’ поддржите со ваша донација! Со вртење на бројот 077 143 773 донирате 100ден. +18% [...]

Вчера во книжарницата „Делфи“ во Белград, српскиот автор Марко Шелич – Марчело го промовираше својот книгоалбум со наслов „Напет Шоу“. Станува збор за книга (негова 4-та по ред) која доаѓа во комплет со истоимениот албум кој е негов 5-ти по ред и повторно е работен во соработка со Филтери. На албумот свое место најдоа до сега издадените „Пегла“, „Чеп“ и „Лаж“, но и уште 11 нови парчиња. Секое дело е [...]

По победата од 26:27 на гости кај Целје, во првото коло од Лигата на Шампиони во ракомет, нашиот вице-шампион РК Вардар во сабота ќе го дочека рускиот првак Чеховски Медведи. Откако вчера црвено-црните се простија од салата „Кале“, тие викендов конечно ќе заиграат во нивниот нов дом, спортскиот центар „Јане Сандански“ во Аеродром. Русите во првото коло од елитното натпреварување на домашен терен загубија од еден од претендентите за влез [...]

Долго време работев како шанкерка по скопските кафичи. Кога почна да опаѓа работата, т.е. кога народот почна да запаѓа во се поголема криза решив да побарам работа во странство. Доста слушав за работата на брод, во Емиратите, по островите во Грција но, некако ме влечеше ориентот па се решив да побарам контакт кој би ми помогнал да заминам на “печалба” во Дубаи. Седев во една паланчикара и здогледав светлечка реклама [...]

Скопскиот рапер Даз Флоу денес ја објави нумерата Ќути Бро. Се работи за едноминутно интересно парче изработено од Урбан Рекордс. Текстот, секако е на Даз Флоу. За песната е изработен и видео запис од страна на Урбан Рекордс. Повелете, слушнете и уживајте.    

Простор за сите! Автомобилите на пешачка патека, пешаците на велосипедска, велосипедистите на коловоз… Секојдневие во Скопје. Збунети пешаци, незбезбедни велосипедисти, нервозни возачи. Невозможно да се излезе од дома за оние кои се движат со помош на количка. Конфликти насекаде. Сите сме во иста каша. Излез има. Комплетни улици! Улици кои нема да бидат дизајнирани и користени само со автомобилот во фокус,  туку кои ќе овозможат, безбедно, практично и удобно патување [...]

Тесла конвој 2014 тргнува од Загреб денес на 18.09.2014 а пристигнува во Скопје на 19.09 во 14.30ч во Општина Гази Баба, а јавен настан ќе има на 20ти Септември – Сабота на плоштадот Македонија. Центарот за ЕУ фондови  – ЕМКИЦЕ, Центарот за развој на ИКТ – ИЛУМИНЕ како и Технолошкиот Парк при Универзитетот на Југоисточна Европа Тетово, ја известуваат јавноста дека во Македонија за прв пат пристигнува “Тесла конвојот”   како [...]

Полицијата на Рејкјавик, Исланд, има свој официјален инстаграм профил. Ако некој ги следи, секојдневно може да биде запрепастен од фотографии кои ја прикажуваат страотната моќ на исландските џандари. Страотната моќ да ги забавуваат своите сограѓани, да се галат со мачиња и да постираат селфија од своите најубави офицерки. Всушност, не треба да зачуди тоа што полицајците на Инстаграм се прикажани во, за нас, тотално несвојствени полицајски улоги каде ниту тепаат, [...]

Кирил Трајковски, човекот кој стои позади филмот „Максим“, започна нов проект. Овој пат станува збор за музички состав именуван како Марлон Брандо. По одличниот настап на овогодинешниот Пиволенд, конечно излезе и првиот видео-запис изработен за песната „Ех да можам“. Видеото е дело на Натали Башоска која е студент на филмската академија во Њу Јорк. Изработено е како подарок за роденденот на Кирил. Во него главната улога ја има самата Натали, како [...]

Тимот за Спасување на Планина при Црвен Крст на Град Скопје и оваа година на традиционалниот марш на 07.09.204 по повод независноста на Македонија Кораб 2014-та, ја покажа својата професионално зададена задача во обезбедување на сите пријавени качувачи и гарантирање на нивната безбедност кон искачување и симнување од врвот. Со професионалната координираност на тимот овој настан резултираше без сериозни повреди и инциденти. Настанот заврши со највисоко ниво на почитување на [...]

Симпсонови и Футурама прават заедничка епизода. По веста дека Фемили Гај и семејството ќедопатуваат во Спрингфилд за првата епизода на најновата сезона од Симпсонови, сега стигнува веста и за епизода во која Хомер ќе се дружи со Бендер од Футурама. Во специјалната епизода наречена Симпсорама, креаторите на серијата велат дека ќе ги спојат серијата без идеи со серијата без епизоди за да создадат нешто кое со душа го чекаме и [...]