Skip to content

Choco Lite Extra – оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Девојки и жени се стремат кон идеална форма во сите можни начини. Често тоа не донесе долгоочекуваниот резултати. Ако се пријде на предметот во целост, ќе успееме. помошник во борбата за една убава тело може да биде додаток во исхраната на масти режач тенок чоколадо. Дознајте повеќе за ефектите, активни состојки, индикации за употреба, како да се избере.

Што е Choco Lite Extra

Choco Lite Extra пијалок за губење на тежината, која е сув прашок за разредување со вода. Се произведува од страна на истата компанија, кои се продаваат преку интернет. Главната

20 2 Choco Lite Extra  оригинални производи, купи сега, мислења, цена

активна компонента на составот е кинески печурки Lingzhi.

Choco Lite Extra брзо помага во намалување на телесната тежина во краток период на време за да се ослободите од целулитот, се намали гладта, гори една стара не даваат да се формираат нови масните клетки. Производителот уверува дека тоа е можно дури и да не се ограничи на власт -. тежината ќе одат со поранешниот исхрана

Состав Choco Lite Extra

Структурата компонента Choco Lite Extra богат, таа вклучува активни растителни компоненти, помошни средства и какао:

 1. Какао пијалок дава пријатен мирис и вкус. Какао зрна се познати по нивната способност да се нормализира метаболизмот и да се отстрани чувството на глад. Оваа компонента го зајакнува имунолошкиот систем, го забрзува процесот на оксидацијата на мастите, го промовира производство на среќни хормонот допамин и да се намали желби за слатки.
 2. Lingzhi печурки – кинески печурки нормализира метаболизмот, ги отстранува отровите, го намалува холестеролот. Оваа компонента ја подобрува состојбата на телото, нормализира метаболизмот на липидите.
 3. Goji бобинки – започнува нивоа процесот согорување на масти, нормализирање на крвниот притисок и шеќерот во крвта, не дозволуваат прејадување. Природен извор на антиоксиданси.
 4. Екстракт на acai бобинки – богата со cyanidin, што не е дозволено да се формираат нови масните клетки. А природни масти режач.
 5. Chia семиња -. Зголемување на физичката издржливост, не даде депозит масти
 6. Зелени кафе, грав -., Го намалува апетитот, дава енергија и сила, поседуваат заживување на својства
 7. Танин, кофеин, метилксантинот -. Подобрување на тонот на телото, намалување на апетитот, подобрување на расположението

 8. стеаринска киселина -. Го намалува нивото на холестерол во крвта

Акција Choco Lite Extra

молотови Choco Lite Extra што е барано природни состојки, кои нормализирање на метаболизмот и телото. Комплексот ефект од состојките е анти-вирусна ефект, анти инфламаторни заболувања, нормализација на кардиоваскуларниот и респираторниот систем, смирувачки ефект. Додатокот е под влијание на следниов начин:

 • го зајакнува имунолошкиот систем;
 • намален апетит;
 • забрзување на метаболизмот;
 • отстранување на целулитот;
 • Сплит масти;
 • нормалното ниво на шеќер и холестерол во крвта;
 • подобрува расположението;
 • намалува желбата за слатки;
 • зголемува отпорноста на стрес.

Придобивките од пиење на тресењето

2 4 Choco Lite Extra  оригинални производи, купи сега, мислења, цена

на чоколадо Choco Lite Extra се на фактот дека таа се распаѓа масти, ја подобрува тонот на кожата и го подмладува организмот. Според производителите, приемот на прав да се комбинираат со вежбање и диета. Тоа дава ефект на еден месец, без несакани ефекти, има пријатен мирис и вкус.

Упатство за употреба Choco Lite Extra

тврди производителот дека производот може да се горат мастите и помага на телесната тежина без диета и спорт, може да се доведе во прашање. Ова е само еден додаток во исхраната кој помага да се зајакне метаболизмот, но независно таа не може целосно да се ослободи од екстра фунти -. Само во комбинација со диета и вежбање

правила за аплицирање Choco Lite Extra

Според инструкциите, тоа е најдобро да се земе Choco Lite Extra за појадок или ручек, но ако тоа не е работа на одредено време, потоа 2-3 часа пред спиење. Не можете да пијат коктели на празен стомак да се избегне нарушување на дигестивниот систем. Може да се пие една чаша матеница со

трици или јадат протеини бар. 2-3 лажички прав се меша во чаша врела вода и оставете да кисна за 20 минути.

Курсот трае 2-4 недели, а по еден месец пауза со ограничување на употребата на високо-калорична храна. Првата промена во тежината откриени на третиот ден. За време на приемот, се препорачува да се пијат многу течности (барем 2,5 литри чиста вода на ден). За да се подобри ефикасноста вежбање. Индикации користат Choco Lite Extra:

 • различни степени на дебелината;
 • тенденцијата за зголемување на телесната тежина;
 • присуство на целулитот или тенденција за појава на “кора од портокал”;
 • ослабен имунолошки систем;
 • потребата за губење на тежината во кратко време;
 • зголемена желба за слатки.

На прегледи на пациентите кои земаат Слим коктел Чоколадо, 97% за недела трае повеќе од 5 килограми, за втората – 5-10 кг месечно максимален резултат на загуба изнесува 20 кг на вишокот тежина. Само 3% од случаите завршија без резултат. Луѓето го забележа отсуството на замор, чувство на исполнетост во текот на денот, по преземањето на пијалок, подобрување на расположение за целиот ден.

Контраиндикации Choco Lite Extra

Во составот на Choco Lite Extra содржи природни, корисни

1 3 Choco Lite Extra  оригинални производи, купи сега, мислења, цена

компоненти, но тоа не ја исклучува присуството на контраиндикации. Дополнувањето се забранува:

 • малолетни деца и адолесценти под 16-годишна возраст;
 • стари лица;
 • бременост, доење (доење), бидејќи тоа може да предизвика спонтан абортус, зголемен ексцитабилност на бебето;
 • хипертензија (во коктел содржи компоненти кои се подобри циркулацијата на крвта);
 • алергија на страдалниците, луѓето со индивидуална нетолеранција на компонентите.

Цената од Choco Lite Extra

За да се купи на коктел само во онлајн продавници, аптеки, тоа не е за продажба. Испорака е направен по пошта. Оригинално пакување на производот има црвена боја, предизвикани со холограм. Груба цените на коктел тенок чоколадо во Москва и Санкт Петерсбург:

Осврти на лекарите Choco Lite Extra

Dietitians изразија различни ставови во врска со работата на Choco Lite Extra. Некои луѓе веруваат дека тоа навистина ќе ви помогне во губат оние екстра фунти. Други тврдат дека ова е рекламирање трик – додаток не може да изгори масти на нивната сопствена земја, треба да се комбинираат со фитнес класи и ограничување на снабдување. Повеќето не советува да се вклучат во прашање адитиви, и да одат во правилна исхрана. Еве некои коментарите на лекарите:

>>>>  Black Latte за губење на тежината - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Previous article

Cyto Forte - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Next article

Amarok за потенција - оригинални производи, купи сега, мислења, цена