Skip to content

Hephaestus Gel – оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Hephaestus Gel гел за пенисот проширување е една од малкуте алтернативи за хирургија, новина во својата област, и која дава гарантира резултат. Ако се примени гел за 4 недели редовно, растот на производителот ветувања на пенисот најмалку 5 см ова го подобрува квалитетот на сексуалниот живот, на моќ и либидото.

Главната разлика од другите методи -. Природните компоненти на формула која не предизвикуваат алергии, непријатност, непријатно чувство кога се применува

додаток веќе забележав многу од претставници на машката популација. Тие, како и нивниот партнер, оставете го на интернет одлични критики во врска

2 7 Hephaestus Gel  оригинални производи, купи сега, мислења, цена

со ефикасноста, брзината на дејствување и сигурноста на

алатки.

IDIVIDI:

Индикации за употреба

Се препорачува да се обидат на гел за оние кои имаат мали димензии машки “достоинство” и во текот на неговиот живот, тој се обиде и други средства за да се зголеми. За оние кои:

 • пумпа предизвикува неподнослива болка;
 • рецепти на традиционалната медицина не помош;
 • операција чини прилично опасно;
 • други стимуланси обезбеди само привремен ефект, но се влоши квалитетот на здравјето.

гел може да се обидете оние кои се плашат да се изгуби во втората половина да ја наруши бракот ќе се соочи со мамење, итн.

IDIVIDI:

Главните предности на гел Hephaestus Gel IDIVIDI:

За нив тоа може да се припише на следниве предности:

 • алатка за надворешна употреба, тоа е лесен и едноставен за употреба;
 • поседува Хипоалергично, без несакани дејства;
 • природниот состав гарантира можноста за користење на гел на било која возраст;
 • има 99% позитивни повратни информации од мажите.
 • висок квалитет потврдено со сертификати и препораки на лекарите.
>>>>  Lexopol капсули за потенција - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Цената на додаток, исто така, се разликува од аналози. Тоа ниска со продажба исклучиво на интернет.

Сертификати за квалитет алатки

Природна суровини се внимателно одбрани пред обработка и модерна опрема овозможува да се спаси највредното од природата. Сертификати за сообразност и безбедноста опремени во целосна согласност со меѓународните стандарди. Има дозвола за продажба и патенти.

Состав Hephaestus Gel

гел за пенисот проширување

основната формула на додатокот претставено со следниве состојки:

 • екстракт од цвеќиња и лисја на verbena officinalis;
 • килибарна киселина.

Работа синергистички, тие се обезбеди моќен проток на крв во кавернозните тела на пенисот, да се зголеми чувствителноста на нервни влакна, даде живописни впечаток во моментот на оргазмот.

Упатства за употреба Hephaestus Gel IDIVIDI:

RUB мала количина на гел на пенисот дневно. Постапката се врши 2-3 пати на ден за 4 недели. Во овој случај, ќе добијат загарантирани ефект -. Пораст од 5 см и постојано висока потентност

Можни несакани дејства

не е инсталиран, освен како што е предвидено во контраиндикација.

Пријава

1 6 Hephaestus Gel  оригинални производи, купи сега, мислења, цена

за деца

Не се препорачува под 18 години.

Правила и услови на чување

Да се ​​чува на ладно место, запечатени по употребата на цевката. За да се спречи директна сончева светлина, да ги задржи подалеку од деца. датумот на истекување на изгледот на пакувањето.

Каде да се купи Hephaestus Gel гел за пенисот проширување

За да го поставите на една цел на веб-страницата на компанијата, кликнете на копчето подолу, пополнете го формуларот и да чекаат за претставник на повик. Тој ќе ве контактираме наскоро да се разјаснат деталите ред и одговори на вашите прашања. IDIVIDI:

>>>>  Collosel крем за пенисот проширување - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Previous article

Normalit Activ од хипертензија - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Next article

WEEX за губење на тежината - оригинални производи, купи сега, мислења, цена