Skip to content

Keto Guru – апчиња за слабеење се само оние на пазарот

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Keto Guru е додаток за губење на тежината без постот, пореметувања или ограничувања. Со револуционерна кето исхраната тоа функционира дури и кога другите средства се немоќни! Природни состојки активира метаболизмот и прочистување на телото без мешање во хормоналната рамнотежа. Помага при трансформирањето на масти во телото во активна енергија во првите денови на прием.

Карактеристики на кето исхраната

Нова кето исхраната со уникатен активатор на метаболизмот на Keto Guru за губење на тежината се иновативен метод за борба против вишокот тежина. Ова е еден од видовите на митохондриална метаболни терапија, главниот принцип

3 3 Keto Guru  апчиња за слабеење се само оние на пазарот

на кој се базира на ограничување на внесувањето

на јаглехидрати и да се зголеми потрошувачката на масти. Како резултат на тоа, го зголемува производството на кетони, кои се главен извор на енергија.

основното правило на кето исхраната:

 • 60-70% треба да бидат масти.
 • За 15-20% протеини.
 • Само 10-15% јаглехидрати.

Оваа диета не значи остар пад на калории на ден. Значи, ако ви се допаѓа масна храна (месо, риба, јајца, сирење, ореви, итн), тогаш на оваа диета ќе се чувствувате многу поздрава и поудобно од другите видови на диети.

Со оглед на тоа кето исхраната се однесува на рестриктивни, во прилог на е создаден додаток Keto Guru. Се префрлува на метаболизмот на маснотиите во повеќе ефективен начин, го исполнува недостаток на витамини и минерали, го подобрува ефектот на слабеење до 3 пати. Наместо неколку недели од реструктуирање на метаболизмот, синтеза на кетони со овој додаток започнува само по 30-40 минути.

Механизмот на дејство на “губење на тежината / унапредување на здравјето”

Keto Guru од дебелината е нов активатор на метаболизмот, што не се меша со свој хормоналната рамнотежа. Таа е природен засилувач на ист вид на исхрана, кој целосно се прилагодува на природните метаболички процеси.

Овие шумливи таблети се наменети за луѓе кои имаат предиспозиции за зголемување на телесната тежина. Тоа може да биде генетски фактори и хормоналната нерамнотежа, како и внатрешни дефект на метаболички процеси.

Механизмот на дејство од Keto Guru:

 • распаѓа масните наслаги.
 • подобрува

  процесот на активно метаболизмот.

 • намалува дејството на слободните радикали врз клетките.
 • Нормализира нивото на гликоза, ги намалува шансите за развој на дијабетес.
 • намалува уморот, зголемување на ефикасноста.

Составот на Keto Guru – својствата на состојки

оптимален сооднос на витамини и активни супстанции во шумливи таблети се кето исхраната добро се толерира и физиолошки на телото. Така тоа функционира многу подобро, и може да се најдат многу позитивни критики за Keto Guru на интернет.

>>>>  Artrofast - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Сметаат дека некои од активни состојки средства:

 1. L-глутамин. Еден од се вклучени во синтезата на некои ензими и серотонин активен амино киселини. Неутрализира амонијак. Елиминира несаканите ефекти на кетоза, како што се

  1 43 Keto Guru  апчиња за слабеење се само оние на пазарот

  замор и одвлекување на вниманието. Подобрува губење на концентрацијата, ја стимулира тежина без губење на мускулната маса.

 2. ГАБА (гама-аминобутерна киселина). Учествува во метаболичките процеси на мозокот, ја подобрува меморијата, го забрзува процесот на размислување.
 3. магнезиум. Соодветен износ на овој минерал помага да се релаксираат мускулите после тренингот, ги отстранува болката во зглобовите и коските. Ги отстранува грчеви во мускулите.
 4. калиум. Им помага на зајакнување на срцевиот мускул, влијае на пенетрација на инсулин и гликоза во клетката. Заедно со натриум предвидува формирање на мобилни потенцијал, регулирање на функцијата на сите органи.
 5. пиридоксин (витамин Б6). Неопходни за нормален метаболизам на протеините и мастите, е вклучен во формирањето на црвените крвни клетки. Игра важна улога во функционирањето на нервниот систем.
 6. ниацин (витамин B3). Ја намалува количината на штетни холестерол во крвта. Вклучени во главниот метаболички процеси во телото. Предвидува целосна “клеточното дишење”.

Упатство за употреба на таблети Keto Guru

Сведоштво . За да дознаете дали треба да се земе додаток кето-гуру, треба

да се пресмета индексот на телесна маса според формулата:

 • БМИ = тежина (кг) / висина (m) 2.

Ако тоа е над 25, тоа значи дека најверојатно имаат вишок телесна тежина дека корекцијата потреби.

Прирачник . Нанесете Keto Guru да се губат телесната тежина треба само 1 пат дневно. Само раствора 1 шумлива таблета со чаша чиста вода и пијат.

Нанесете го производот на појадок време за 30 дена. Паралелно со благ кето исхраната, производот обезбедува тежина до 15 кг за првиот месец.

Времетраење на употреба на шумливи таблети подготвени поединечно, во зависност од почетната тежина, стапката на свој метаболизмот како и посакуваниот резултат.

Контраиндикации Keto Guru

За да го користите кето исхраната да изгубат тежина со Keto Guru не е само препорачува за лица со индивидуални хиперсензитивност на додаток. Во такви случаи, лекарите препорачуваат да се изберат алтернативни средства со соодветен состав. Исто така, меѓу контраиндикации за губење на тежината на бременост и доење кај жените и кај хроничните болести било не постојат контраиндикации.

>>>>  Anti Cellulium - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Предности на располагање на сите Keto Guru

губење

Тежина е сложен процес на преструктуирање на метаболичките процеси, со што

19 20 Keto Guru  апчиња за слабеење се само оние на пазарот

се намалува износот на телесните масти. За жал, да се изгуби себе си, и што е најважно, да ги задржи добиениот резултат не е секогаш лесно. Најстрог, рестриктивните диети не се земе во предвид основите на метаболизмот, предизвикувајќи тежина, често е невозможно да се намали.

Спорт се одличен прилог на здравата исхрана. Но, затворен активности, често се неефикасни, а меѓу работата и семејството во луди темпо на живот да се најде време и пари на спортски сали е доста тешко.

вистински ефект, докажано во клиничките испитувања, има алатка за Keto Guru.

Голем број на бенефиции објаснува зголемената побарувачка за овој додаток:

 1. Висока ефикасност, во споредба со стандардните кето исхраната.
 2. Недостатокот на непријатност поврзани со губење на тежината.
 3. Целосна докажана безбедност за телото, земајќи ги во предвид сите физиолошки елементи на метаболизмот.
 4. Одржување на тежина стабилна, дури и по прекин на терапијата.
 5. исцелување на телото, подобрување на функционирањето на нервниот систем.
 6. Нема несакани ефекти.
 7. зачувување на мускулната маса.
 8. Добра подносливоста на исхрана.
 9. Restore витамини и минерали рамнотежа.
 10. не се тестираат врз животни, одлично за вегетаријанци.

Keto Guru – вистински осврти

е добра алатка. Остави позитивни повратни информации! Изгубив £ 8 во 1 месец. Оригиналниот мери 87. Веќе се обиде да се губат телесната тежина, но со уште еден сет, но без диета, ефект на сите loool. Без никакви корекции на храната воопшто резултатот не може да се постигне во секој случај, дури и ако одите во теретана.

За да ги одбие сите храна, исто така, не може да се врати дома од работа нема да има посебен дел за да се готви, нема време. Со “Keto Guru е” се ‘е многу полесно, храната е прилично едноставна, многу од она што се уште е можно од компензира со јаглехидрати. Сега, мојот резултат е, секако, не е идеален, но се додека не се обратите за бутване еднаш на ден, јас се одржува во форма.

На сите прашања пишете на e-mail:. [email protected]Мария К., 38 години

Јас првично се обиде да се губат телесната тежина на кетонски исхрана, без никакви дополнителни средства. За 2 недели изгубив само 2 кг, ова сакаше да остави негативни повратни информации во врска со Keto Guru. Да, и со оглед дека не е толку едноставно, беше слабост, невнимание, само ќе лежат, сакаат да спијат.

>>>>  Weight Manager за губење на тежината - мислења, цена, коментари, официјалниот сајт

Потоа на еден од форумите за губење на тежината најде тема за оваа алатка. По нарачка бев испратен кето-гуру веќе по 6 дена, не знам вино е продавачот или пошта.

Овие таблети малку слатка, вкусот е пријатен, nahimichil. Со нив, јас веќе го имаат во 1 недела почнав да губат телесната тежина од 2,5 килограми! Тогаш процесот траеше околу 1-1,5 кг неделно. Прифатени како во инструкции. не остави стрии, иако јас многу за таа цел беше доживеале (по породувањето тие што се уште се појави пред неколку години). Ефектот е добро за 3 месеци чуваат.

На сите прашања пишете на e-mail:. [email protected]Настя К., 25 години

Мислење нутриционист, гастроентеролог

губење на телесната тежина без диета е популарна митот дека нашите медиуми и фармацевтските компании се хранат наивни луѓе. Секој сака да се губат телесната тежина без напор, зачувување на нивниот начин на живот. Еден од најпознатите диети мека неодамна се смета за “кето”. Тоа подразбира значително ограничување на јаглени хидрати во исхраната.

И покрај фактот дека таа веќе стана нова моден тренд, тоа не диета без недостатоци. Многу од моите пациенти се жалат на летаргија, поспаност, збунетост.

Ова е поради тоа што на гликоза е главната енергија супстрат на мозокот. Со додаток Keto Guru коментари за оваа диета се менува драматично. Тоа не само што обезбедува добра преносливост на нова диета, но, исто така, го подобрува својот ефект. Важно е дека не постојат хормонски или вештачки “масти горилници” дека тоа му дава одлична безбедност profile.Kaplunova Ана Denisovna, доктор на највисоката категорија.

Каде да се купи Keto Guru семејствата

Шумливи таблети за слабеење Keto Guru имаат официјален веб-сајт каде што можете да купат оригинални алатка директно, без дополнителни трошоци и семејствата.

Ако имате прашања во врска со производот или здрава исхрана, ве молиме оставете го вашиот мобилен број во формуларот за апликација на веб-сајтот на врската подолу. Ќе се јавите на менаџер да се разјаснат сите детали.

За да порачате Keto Guru! Учеството на 50% од производителот!

Дополнителни сезонски попуст прави производот повеќе прифатлива за купувачи. Сега цената е намалена од колку што е 50%! Во акции може да учествува само со нови клиенти.

Previous article

Bentolit пијат за губење на тежината - оригинални производи, купи сега, мислења, цена