Skip to content

Pain Relief малтери – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

FONT> & nbsp;

За нас, навикнати на чисто Европската медицински пристап да се излечи болести, базирана пред се за отстранување на симптомите на болеста, тоа е многу необично се многу лекови од Кина, која неодамна беше широко се рекламира во медиумите и на интернет .

Излегува дека во Кина, употребата на надворешни средства во форма на закрпи практикува одамна. И нивните творци се сметаат за првите монаси Тибет – чувари на античките медицински традиции врз основа на во-длабочината на знаење за човековото тело, во врска со точките

2 23 Pain Relief малтери  негативни коментари, мислења, цена, официјална веб страница

на акупунктура и меридијани, кои влијаат на која,

како што е можно да се излечи и најопасните болести , како и за својствата на растенијата и минералите.

Кога производот е надредениот на локацијата на болка, активната супстанција се применува на база ткаенина со топлината на телото брзо почнува да се распушти и да се апсорбираат во кожата. Понатаму, додаток влегува во крвта низ крвните садови се доставува во еден проблематичен огништето и започнува да работи, апсењето на болка и ослободување на воспаление.

 • Стоп болката брзо.
 • Олеснување оток на ткивата.
 • стимулира метаболизмот.
 • Да се ​​зголеми циркулацијата на крвта.
 • Врати еластичноста на ткивото.
 • да има големо влијание анти-воспалителни и во природата.
 • Стави во коските, зглобовите, и ‘рскавица есенцијални микронутриенти.
 • спречи развој на компликации и понатамошна прогресија на болеста.

Приказни од нашите читатели! IDIVIDI: “излечен лоша себе назад. Тоа е 2 месеци, бидејќи јас заборавив за болките во грбот. О, колку сум мачен, болки во грбот и колената, во последно време навистина да одиме нормално не може да … Колку пати отидов на клиники, но има само прескапата апчиња и маст е пропишана, што не е добро на сите.

И сега 7 недели заедно, како зглобовите на грбот не е барем малку загрижен, во еден ден одат во земјата на работа и надвор од автобус да одат на 3 километри, а тоа е обично лесно да се оди! Сите благодарение на овој член. Секој кој има болки во грбот – мора да се прочита “

P>

Структурата на малтерот е составен од природни компоненти на растенијата се користат во кинеската народна медицина. Сите компоненти се вклучени во составот на лепенка е насочена кон третирање на синдром на болка и отстранување на причините на болеста. Според производителот резултат на третманот е во можност да се истрае за долго време, благодарение на уникатните својства на овие супстанции.

Значи, Drynaria, Corydalis сомнителни и шафран масло, на погодената област значајни анти-инфламаторен ефект, брзо се елиминира оток и да помогне со болка, олеснување на грчеви во мускулите. Милиција, cistanche солена вода и камфор burnaska се подобри циркулацијата на крвта, се елиминира болка, и да се спречи тромбоза во крвните садови

Болка и криза во грб со текот на времето може

1 19 Pain Relief малтери  негативни коментари, мислења, цена, официјална веб страница

да доведе до страшни последици -. Локални или целосно ограничување на движењето, додека на лицата со хендикеп.

Луѓе, подучени од горчливо искуство да се излечи грбот и зглобовите се природен лек што се препорачува од страна на Podiatrists …

елиминира болка, оток, и промовира ткиво поправка кога: radiculitis, артритис, болки во мускулите вирус и лигаментите aparata, модринки, спортски повреди, сколиоза, болна тензија на мускулите на рамото и мускулите на вратот и грбот.

Опис на З.Б. Pain Relief

Медицински ортопедски гипс се користи во ортопедски проблеми на ‘рбетот, воспалителни состојби во пршлени или назад (ганглии), додека ISASI, ишијас, болки во зглобовите и мускулите и бусен

ортопедски гипс З.Б. беше Pain Relief во 1899 година на повеќе од 100 години, овој уникатен Wellness производ е популарна во целиот свет. Направени во согласност со принципот на класичен древна кинеска медицина го има задржано својата важност и висока ефикасност во современиот свет.

ортопедски гипс стекнато голема почит за лекарите, како што беше потврдено од страна на голем број на

студии, и посветеноста и довербата на потрошувачите! Аналгетик и анти-инфламаторен ефект на лепенка е обезбедена од страна на ефектот на затворен влез. Комбинација на супстанции постојано, постојано и дозирана влегува во подлабоките слоеви на кожата за целото време за користење на оваа алатка.

Предности на лепила во однос на другите додатоци

Лепливи ленти медицински З.Б. Pain Relief, цената на која не е голема, има голем број на предности во однос на голем број на скапи додатоци и онака, па велат дека кинеските производители. Еве листа кратко на нивните предности:

 • здравствена безбедност сто проценти, бидејќи медицински состав се применува на гипс З.Б. Pain Relief се состои само од природни билни состојки, кои нема да им наштети или на црниот дроб или на желудникот, цревата и речиси немаат несакани ефекти.
 • Исклучителни терапевтската ефикасност на закрпи е докажано и потврдено во клинички услови.
 • Болката овие алатки се чистат речиси веднаш.
 • Тие обезбедуваат продолжен локалната акција.
 • Не само да помогне во ублажување на симптомите, но да се излечи болеста целосно.
 • Многу лесен за употреба, не предизвикува пациенти непријатност и непријатности безбедно фиксиран за кожата, не го попречуваат движењето.
 • со поголема ефикасност имаат прифатлива цена.

  19 9 Pain Relief малтери  негативни коментари, мислења, цена, официјална веб страница

 • сертифициран во согласност со меѓународните стандарди (ISO и GMP).
 • Активна супстанција почнува да дејствува брзо;
 • Продолжена доза на супстанции во крвта и нивната акумулација во ткивата за продолжено дејство;
 • Нема потреба да се ограничи слободата на делување и во текот на дневните активен живот.
 • Не хемиски ефекти врз телото;
 • Сеопфатна подобрување на дигестивниот систем, ендокриниот систем, на генитоуринарниот систем;
 • Подобрување на метаболизмот, врати метаболизам;
 • можноста на висока содржина концентрација на активни супстанции во рамките на изворот на болеста во соседните ткива.

Еве неколку предности на оваа алатка:

 1. Врз основа на големи клинички судење во Стокхолм, закрпи беа официјално во категоријата Wellness производи.
 2. Резултатот од третманот, може да забележите, а брзо -. Во неколку часа
 3. закрпи немаат несакани ефекти, практично нема контраиндикации и може да се користи од страна на луѓе од сите возрасти.
 4. Леснотијата на користење.
 5. составен само од природни билни состојки, лепила не содржат штетни хемикалии, предизвика алергиски реакции.
 6. За разлика од креми и масти, активните супстанции делуваат постојано за долг период на време.
 7. Не држете движење, не предизвикуваат непријатни сензации поврзани со постојано носење, не дамка облека.
 8. активни компоненти на концентратот додаток во лезија, не се издолжува својата акција на соседните органи и ткива.

Индикации З.Б. Pain Relief

 • пета Спарс;
 • Артроза на коленото и артритис;
 • Пост-трауматско болка;
 • Грлото spondylopathy;
 • Ишијас;
 • Ganglionary interscapular болка;
 • Лактот и замрзнати рамо;
 • ревматоиден артритис;
 • пролапс на лумбален интервертебрален диск.

треба да се исклучи на алкохол за време на третманот ортопедски малтери З.Б. Pain Relief. Вие не може да се стави бенд помош на неизлечени рани на долните екстремитети во проширени болест или склоноста за проширени вени. Не можете да го користите лепенки со појава на алергиски и анафилактички реакции.

Кул производителот печ препорачува употреба на во секое болестите на мускуло-скелетниот систем со синдром на истовремена болка, како и сите болести кои се проследени со слаба циркулација, воспаление, траума. Тоа може да биде болести на зглобовите, мускулите и `рбетот.

Тука најкомплетниот список на индикации:

 • артритис, артроза;
 • osteochondrosis, интервертебралните хернија, издаденост, ишијас;
 • Ишијас;
 • лакт, рамо, скапуларната периартритис;
 • пролапс на лумбален интервертебрален диск;
 • Пораз грчеви во мускулите, миозитис; За третман на грлото на матката миозитис прочитате тука.
 • Повреди: модринки, sprains;
 • Грлото spondylopathy;
 • Wens;
 • хиперкератоза (corns на нозете);
 • пета Спарс;
 • Болка interscapular ганглионски;
 • Поместувањето на пршлените;
 • коскена повреди, скршеници, дислокации;
 • повреди на мускулите и тетивите;
 • Болка во зглобовите и мускулите;
 • вкочанетост на екстремитетите;
 • Други болести на ‘рбетот, зглобовите, лигаментите и мускулите;
 • Воспалителни заболувања на урогениталниот систем;
 • Воспалителни болести на внатрешните органи.

Детални упатства за употреба на таблети и аналози Ацикловир прочитате тука.

Тоа не е препорачливо да се користи лепенка во случај на неподносливост на една или повеќе компоненти се вклучени во неговиот состав. Од апликација печ исто така, треба веднаш да го раскине во случај на оштетување на кожата или алергиски реакции: осип, чешање, црвенило, итн

Треба да се користи со претпазливост за време на бременоста и доењето. За време на третманот треба да се исклучи од својата потрошувачка на месо и млеко, и алкохолни пијалаци.

Ова медицински уред без проблеми може да се користи во елиминирање на следниве болести:

 1. Долниот дел на грбот. На далноводи помага да се подобри целокупното здравје и да се олесни состојбата на пациентот;
 2. Radiculitis и ревматизам. Употребата на Велкро создава терапевтски ефект, помага ослободат воспаление на ‘рбетниот нерви;
 3. На солзи се протега на мускулите. ZB Pain Relief и го забрзува лекувањето, го намалува отокот;
 4. сериозни повреди, скршеници, испукани коски, поместување. Алатката промовира брзо ткиво регенерација и зајакнување. За кратко време, се намали и елиминира грчеви.
 5. мигрена, висок крвен притисок, вртоглавица. Употребата на леплива лента помага да се постигне брзо релаксација, олеснување на замор и раздразливост. Тоа е исто така одлична за некој чиј статус директно зависи од временските услови;
 6. calluses, corns, поттикнува на петиците. Благодарение на својата природна состав, импрегнација е во можност да врши благотворно влијание врз кожата. Прави да се ажурираат и да се ослободи од мртва кожа и груби честички.
 7. Постојана сензација болки во нозете и долниот дел на грбот. Велкро помага да се ослободат влечење сензација, го елиминира воспаление, ја подобрува моторните функции.
 8. артритис. Алатката ви овозможува да се врати мобилност ногата, го олеснува чувство на непријатност. Храни коските и зглобовите се суштински елементи во трагови и минерали

Ве покануваме да го прочитате. Вежби за рамениот зглоб на Bubnovsky дома

со овие проблеми, медицински Velcro има позитивен, лекување и аналгетик ефекти. Тоа се должи на способноста на активни компоненти да влијае на регенерација и снабдување на оштетените ткива неопходни компоненти.

Употреба на модерна ортопедски гипс З.Б. Pain Relief не носи штета на здравјето на луѓето. Апсолутна гаранција за безбедност природни компоненти на производот. Но, тоа не може да се вклопат на лицето во следните случаи:

 1. Висок предиспозиција за алергиски реакции и осип.
 2. отворени рани на кожата. Во такви случаи, ќе се применуваат што е можно лепенка, главната работа е да се избегне лепење на оштетената кожа.
 3. Тоа не е неопходно да се комбинираат употреба со високи оптоварувања во проблематичните области на телото, воспалени зглобови и ‘рбетот.
 4. Не се препорачува за третман на деца (гребнатинки, модринки, контузии).
 5. Категорично не може да се примени на областите погодени заболувања на кожата.
 6. Лекарите не се препорачува да се користи често, жените во лактација и доење. Ова може да доведе до осип кај бебињата.
 7. Исто така, ја алатката не може да се применува со претпазливост, ако пациентот има ретки наследни болести.

Така, ако еден од овие случаи, пред да аплицирате печ кожата, мора да се консултирате со вашиот лекар.

Кинески гипс З.Б. Pain Relief им овозможува на лекарите и нивните пациенти во нов пристап во лекувањето на многу заболувања болни, и тоа не е само болест на зглобовите и коските. Еве е листата на болести кои се подложни на уникатни алатки исцелителна моќ:

 • Ишијас лумбосакралниот.
 • ортопедски проблеми во различни делови на ‘рбетот.
 • Воспалителни процеси локализирани во пршлени и мускулите на грбот.
 • Болка во коленото, колкот, лактот зглобовите, итн.
 • Повреди од паѓање.
 • мускулите прстиња.
 • поттикне петицата.
 • ишијас.
 • вкочанетост на екстремитетите.
 • Corns на нозете.
 • невролошки болка.
 • бронхитис (тука е лепенка залепени на кожата во областа на бронхиите), и трахеит.
 • разни болести на генитоуринарниот систем.
 • болести на јајниците и матката.

Составот на ортопедски малтери Pain Relief

Вметнување на погодената област ортопедски гипс, повеќето луѓе не сфаќаат колку комплексна медицински составот на овој едноставен производ. Точната формула е, се разбира, се чува строга тајност, но основните компоненти се уште е наведено во упатствата обезбедени со додаток. Ова екстракти од следниве растенија:

 • Net milletia. Цвеќиња и лисја на оваа грмушка имаат аналгетски, затоплување, и анти-воспалителни акции, во прилог на сите погоре, тие се подобри и да се врати циркулацијата во ‘рскавицата и коските ткиво, што директно влијае на зајакнување на нивната исхрана и регенерација.
 • камфор burnaska. Единствен е извлечена од дрво камфор, тоа магично го подобрува дејството на други компоненти и им помага да се добие побрз во телото.
 • Cistanche солена вода. Познато е дека ова растение олеснувања доволно брзо за болки во зглобовите и мускулите, го зајакнува коските, тетивите, врши анти-воспалително дејство на природата на ткаенина.
 • Ginura peritonita. Подобрува исхраната на заболените ткива, ја подобрува микроциркулацијата во нив.
 • Ангелика croproperty е исто така дел од ортопедски завој. Ова растение е исклучително богат со етерични масла, пектин, фитоестрогени, танини. Тоа го олеснува грчеви и болка, смирува и му помага на телото да се справат со воспалителни феномени.
 • Corydalis под знак прашалник. Исто така совршено ублажува воспалението и брзо елиминира симптомите на ревматизам.
 • Drynaria. Ова растение е складиште на биолошки активни супстанции кои активира во текот на само-лекување процеси во ткивата, а во исто време се ресторативна.
 • Cibotium. Во дистрофични дегенеративни промени во зглобовите се во можност да се отстрани болката и воспалението, помага во ревматизам;
 • шафран. Благодарение на него, ја подобрува состојбата на крвните садови и снабдувањето со крв.

На далноводи се направи само од природни состојки и не содржи екстракти од лековити растенија.

 • Milletia мрежа. Кинески медицински билкари сметаат дека главната причина за болка е недостатокот на снабдување со крв. Според истражувањата на древната кинеска медицина, milletia мрежа стимулира и зајакнува статусот на крвниот систем, многу често се користи во третманот на различни нарушувања на менструалниот циклус кај жените. Користете milletia помага нормализира како во повреда, а во отсуство на менструалниот циклус, и го олеснува болката за време на менструацијата. Еден добар ефект се постигнува дури и со анемија. Milletia пропишани за парестезија и трнење во нозете и рацете, како и за артритис. Milletia мрежа има добри анти-инфламаторен ефект, позитивен ефект врз стабилизирањето на крвниот притисок. Decoctions на корените се користат за лекување на анемија, олеснување на болки во стомакот, да се врати на менструалниот циклус во третманот на гонореа. Фабриката стимулира ниво на црвени крвни зрнца во крвта, помага во намалување на тумори и отоци.
 • Женшен има многу лековити својства. Ова се должи на многу комплексни фуги и со различни супстанции кои секој претставува својата ќелија. Женшен корен најчесто се користи за производство на медицински суровини. Научниците и лекарите имаат докажано дека содржината на минерални елементи во стебла и листови од женшен не е инфериорен во однос на бројот на корени. Во народната медицина, кои се користат Исток, во прилог на корен, цветови и семиња, и, исто така, стебла и листови. Тинктури женшен е широко се користи за лекување на 1 и тип 2 дијабетес мелитус, трофички чирови, некроза, неухранетост, невропсихијатриски болести, хроничен замор, да се врати на државата по тешка стрес. Женшен е познат тоник, стимуланс и генералниот тоник. додатоци од растенија се зголеми ефикасноста, го стимулира функцијата на репродуктивниот систем, подобрување на апетитот, намалување на ментален и физички замор, зајакнување на централниот нервен систем. Женшен има позитивен ефект во неврастенија и депресивни состојби, го регулира крвниот притисок и нормализира на кардиоваскуларниот систем.
 • Cistanche солена вода – неверојатни и необично растение кое расте во пустината Kyzyl Kum, Централна Азија и Кавказ. Фабриката е богата со органски киселини, флавоноиди, iridoids, лигнани, јаглени хидрати. Често наоди се користи како тоник и како силен artisitically алатка. Во кинески и арапски лек кој се користи во фригидност, импотенција, неплодност, за отстранување на слабост, болки во зглобовите, слабост на коските и тетивите, во синдроми на болка во колената и долниот дел на грбот и запек. Во Централна Азија, користете супа cistanche за лекување на сифилис. Cistanche е добро ублажува оток, смирува болната болка, нормализира циркулацијата на крвта. На растенијата е ефективно да се користи за воспаление на урогениталниот тракт, ја враќа бубрежната функција и го зајакнува работата на уринарниот тракт.
 • Drynaria. Е богат извор на биолошки активни супстанции, содржи каротин, флавоноиди, мами, фруктоза. Нормализира снабдувањето со крв на внатрешните органи, зајакнување на функцијата на коскената срж и производството на црвените крвни клетки. Помага при воспаление на зглобовите, го олеснува мускулен спазам и враќа заеднички ткива и ‘рскавица. Ја смирува болката во ‘рбетот и колковите.
 • Cibotium. Таа расте во тропските шуми на Азија, Централна Америка, Хавајски Острови, и Мексико. Се користи како прелив и hemostatic агент. Исушените корени се дел од многу корисни медицински чај “Шен Ча”, ефикасно помага со артритис и болести на бубрезите.
 • Ангелика croproperty. Содржи етерични масла, органски киселини, активни ензими. Во народната медицина се користи лушпа или инфузија на корените. Се користи како аналгетик лек за реума, анти-воспалителни, седатив. Еден добар diaphoretic со инфекции на респираторниот тракт, има силна анти-тумор ефект.
 • шафран. Е одличен помошник за болки во грбот, е во состојба да се подобри локалната krovotok. Добар борби со ангина, тонови и нормализира венски или артериски систем, ја зголемува брзината на микроциркулацијата. Има анти-инфламаторен ефект. Детоксифицира, го намалува отокот, го зајакнува лимфни јазли. Цветовите имаат choleretic, лаксатив и диуретик. Во кинеската народна медицина, цвет лушпа беше искористена ентероколитис, чир на желудникот, жолтица и гастритис. Семиња како krovoochishchajushchee и лаксатив. Шафран масло, исто така, помага во болести на коронарните крвни садови и срцеви заболувања, ревматизам, пневмонија и гастритис. Па елиминира застојот на крвта, го забрзува крвта и нормализира менструалниот циклус.
 • Ginura peritonektomie. Исклучително ценет, благодарение на лековитите својства на коренот. Повеќе од 100 години пред ова растение е едноставно незаменлив и многу ценети. Корен е во можност да веднаш да ги излечи раните, брзо повлекување на рабовите на раната заедно. Фабриката има силна styptic, адстрингентно и рана-лекување акција. Модринки, рани, крварење и траума, каснување од змија и животни. Зеленило во голема мера не се инфериорни во лековити својства на корените.
 • Corydalis под знак прашалник. Содржи повеќе од 20 алкалоиди и многу различни активни супстанции. Главно се користи клубени на растенијата. На грутки се смета диуретик, аналгетик, тоник и styptic. А лушпа на клубени се користи за матката крварење, болна менструација, на gastralgia и главоболки. Меѓу алкалоиди, можете да акцентирате bulbagarden силна седативно дејство, хипнотички ефект. Неопходно е да се напомене сангвинарин добра антимикробна елемент може да помогне со трчање и не-исцелување на раните и да се ослободи од трофички чирови. Во традиционалната источна медицина, Corydalis се користи како hemostatic, аналгетик, третираат дисменореа, и чир на желудникот. Билни помош за болка во пределот на стомакот и градите, со болки во стомакот, хернија, кога вознемирени и болна менструација. Во локална примена делува како деконгестив, аналгетик и анти-воспалителни.
 • Burnaska камфор. Се етаблира како безбедно, високо ефикасен и сигурен алатка за лекување на разни ревматски заболувања, брзо ја ублажува болката, го враќа на функцијата погодените ткива и органи. Локалната примена зголемува микро-циркулацијата, има силна анти-инфламаторен ефект. Во кинеската традиционална медицина верува дека камфор активира Јанг, ја обновува крвта, го уништува згрутчување на крвта, шири крвните садови, помага со циркулаторниот нарушувања и ангина

Ве покануваме да го прочитате. Артроза на рамениот зглоб на 2 степени се карактеризира со симптоми и третман

Што акција има врз луѓето Pain Relief

З.Б. Pain Relief е во состојба да го реши не само привремена грчеви и акутна болка. Таа е погодна како дополнителна алатка, може да го забрза заздравувањето на раните, пукнатини во коски, скршеници. Позитивното влијание на печ на луѓето поради неговиот состав. На ажурирани формула на структурата и нанотехнологијата може да се подобри ефикасноста на лепенка.

Постојано беше откриено дека З.Б. Pain Relief справува со болеста луѓе на секоја возраст. Безбедно формула не придонесе за негативен ефект врз клетките и наследството на ткивата на телото. Таа, напротив, им овозможува да се регенерираат и да се опорави.

По првите три апликации на гипс З.Б. Pain Relief покажува неверојатно влијание врз телото:

 • нормализира крвниот притисок;
 • забрзува метаболизмот;
 • ублажува хроничен замор и поспаност;
 • нормализира циркулацијата на крвта;
 • ублажува болката во главата и зглобовите;
 • подобрува апетитот;
 • Нормализира општата состојба на организмот;
 • помага нормализира функционирањето на нервниот систем.
 • има изразен анти-инфламаторен ефект;
 • ублажува болката;
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта.
 • олеснувања подпухналост, оток;
 • Да се ​​подобри метаболизмот.

Како да го користите закрпи Pain Relief

З.Б. Pain Relief апсолутно интуитивен за користење. Velcro се состои од неколку топчиња, кои се целосно импрегниран со терапевтски течност. Тоа е дизајниран така што веднаш реагира, појавувајќи се на човечкото тело. Ефектот на температурата го прави активните компоненти на импрегнација да дејствува и да се апсорбира во епителот. Тогаш тие се шири преку крвта.

Човекот едноставно обезбедување на тела на местото каде што се вознемирени од непријатно и непријатни сензации и оставете го таму за 72 часа. Не смееме да заборавиме дека местото за прицврстување на крпеница, препорачливо е да се впие во топла вода и се исуши. Тоа е вреди да се направат сигурни дека, како и во овој случај бара целосна стерилитет. Ова ќе ви помогне лекови да навлезат побрзо во кожата, а потоа во крвта.

Алатката не треба да се менува неколку пати на ден. Еден од Velcro ќе биде доволно за да се обезбеди првата ефикасна акција. Во текот на цело време дека уредот е поставен на телото, тоа е пожелно да се вода влијание, сончева светлина и други надразнувачи.

1. Прво треба да се подготви кожата, каде што е потребно да се применат гипс – исплакнете со топла (не жешка) вода и избришете ја.

2. Да ги преземе гипс З.Б. Pain Relief, внимателно отстранете ја заштитната фолија, ќе се применуваат леплива страна на кожата и нежно притиснете надолу, мазнење.

3. Да се ​​носат на далноводи треба да биде два до три дена. По истекот на неговиот мандат треба да се отстрани и да ги избрише на кожата со вода.

4. Неколку часа по отстранувањето да се држиме на нови далноводи.

За еден курс на третман за да се бара пет шест закрпи, но ако постои таква потреба, а потоа постапката може да продолжи се додека, додека не постои очигледна подобрување.

Начин на употреба З.Б. ортопедски гипс и препораки

Patch притисок поени на телото.

 • отвори пакувањето на засеци;
 • за да го добиете лепенка.
 • отстрани налепница хартија од една страна;
 • држи лепливата страна врз чиста површина на кожата;
 • отсуство печ на кожата за 2-3 дена;
 • за отстранување на крпеница, површината на кожата се измијат. По 3-5 часа на постапката може да се повтори.

Препорачани стапка на примена на закрпи – 5-6 закрпи. За најдобри резултати се препорачува да се земе 2-3 курсеви.

 • ортопедски проблеми на ‘рбетот, најдобар резултат дава суперпозиција на две лепенки истовремено еден во лумбосакралниот регион, втората во областа на грлото на матката-скапуларната (во локацијата областа на болка);
 • во воспалителни состојби во пршлени или назад (ганглии) печ е залепена на болка или од двете страни на ‘рбетот;
 • ишијас, ишијас – една лепенка залепени на сакрална регионот, вториот – на површина на петата со надворешните бочни страни на пета;
 • кога болката во коленото најдобар ефект е суперпозиција на две лепенки истовремено на двете страни на колено;
 • кога повреди (модринки, модринки) директно на местото на повредата, без отворени рани.

Осврти на луѓето Pain Relief

Иновативни ортопедски гипс стана доста популарен и има многу позитивни препораки од пациентите. Сепак, постојат и негативни критики. Исто така, постојат стручни мислења. Сепак, лекарите се потпираат главно на мислењата на нивните пациенти, кои се тестираат на ефектот на З.Б. Pain Relief за себе.

Позитивни

пронајден Сумирањето мислења на интернет, може да се заклучи дека позитивен фидбек повик:

 1. Висок лепило перформанси, што е потврдено од страна на големите клинички испитувања кои вклучуваат повеќе од 1000 луѓе.
 2. На едноставност и леснотија на примена:. Само доволно да се стави бенд помош и да заборавам на болка за неколку дена, за разлика од другите лекови против болки надворешни средства на печ не дамка облека
 3. Недостатокот на значителни несакани ефекти и можноста да се примени на далноводи на луѓето од сите возрасти и од разни болести.
 4. Влијанието на далноводи на причината, а не последица на болеста.
 5. Одржување на долгорочните ефекти од третманот.

Негативни

коментарите Негативните се главно поврзани со релативно висок ризик од купување фалсификати. За жал, на scammers нудат на интернет многу лош квалитет, не-оригинална стока, чија пакување и изглед нејасно личи на гипс З.Б. Pain Relief, но составот на овие фалсификати нема никаква врска со оригиналот.

Пред да купите споредуваат оригинално пакување ортопедски гипс со пакување средства кои се планира да купи, да обрнат внимание на слика, текст и фонтот. На лажни обично може да забележите необична глетка суптилни разлики.

печ ретко предизвикува алергиски реакции: чешање, црвенило, иритација, сепак, и таквите случаи се на место да биде. Пред нанесувањето на тест лепенка на мал дел од кожата.

Некои корисници се жалат на високите цени на целосна текот на третманот во однос на масти и креми со истиот спектар на дејствување.

Сега многу се работи по цел ден со компјутери, зошто страдаат ‘рбетот. Назад започнува лелекаат и боли. Значи, што се испоставува, оние кои решиле да ги искористат предностите на З.Б. Pain Relief ортопедски гипс, не можејќи да си помогне, и сега доброволно ги споделат своите позитивни искуства – тие пишуваат на форуми дека олеснување доаѓа само неколку часа, па дури и минути. И кинески препорачуваме алатка за другите.

Посебен категорија со сведоштва од оние луѓе кои страдаат од било воспалителни болести на зглобовите, на пример артритис. За време на егзацербација на болеста се болка навистина е неподнослива, а состојбата е комплицирана од фактот дека на зглобовите не ги исполнува својата функција, која страда квалитетот на животот.

Сега, на форуми многу приказни, како и во таква лоша состојба, им помага на гипс З.Б. Pain Relief. Во коментарите се од различни групи, од мажи и жени, стари лица и помлади. И судејќи по нив, ако закрпи да се применуваат на препорачаната брзина, тоа е можно да се значително подобрување на заеднички здравје, да ја поврати својата мобилност, стоп воспаление, итн.

Многу интересна повратни информации за примена на неконвенционални закрпи. Некои луѓе сметаат дека ќе ги користат за настинки. На пример, кога првите симптоми на настинка да ги залепиш мали ленти на носот и грлото, болки – за просторот под долната вилица, каде што крајниците. Кога се започнува со бронхитис закрпи лепат на градниот кош. Што треба да се обрне внимание дека оваа алатка е особено ефикасен во самиот почеток на настинка.

Од наша страна тоа ќе биде лажноста да се каже дека се е розова. Се разбира, постојат луѓе кои пишуваат кинеските закрпи тие не помогна. Но, во процентот на позитивни рејтинзи уште многу повеќе од негативни.

Што велат тие за ортопедски малтери лекарите?

Значи, ние откривме дека поголемиот дел од луѓето го фалат гипс З.Б. Pain Relief. Осврти на лекарите се со помала веројатност да се појави на форуми и во печатените, но повеќе вредни тие се за нас. Значаен е мислењето на ортопедски малтери, исто така, се објавени на интернет во име на еден од ортопед на највисоката категорија. Тој јасно вели дека тој верува дека тоа значи на медицината на иднината;

З.Б. Pain Relief цена

Можете да ги купите З.Б. Pain Relief на официјалната веб страница и да се најде на големината на попуст во половина од цената. Оваа понуда важи за сите земји и региони. Така, вредноста на стоките во секоја земја е:

Денес посета на supplementstore може да предизвика стрес, дури и во не-чувствителни луѓе. Затоа што цените за многу фармацевтски производи, особено увезено, се посветени на dizzying височини со amaze брзина. И она што е цената на гипс З.Б. Pain Relief? Од цената на производот зависи во голема мера на дистрибутери, кои се во дистрибуција на производите. Во моментов, просечната цена на пакување на ортопедски закрпи рок.

Заклучок

Дали знаете З.Б. Pain Relief закрпи. Осврти за оваа алатка не треба да ти биде само решавачки аргументи во корист на изборот на додаток. Треба да се разбере дека болките во зглобовите може да се сигнал многу сериозни проблеми, и првото нешто да се направи во присуство на перзистентни симптоми болка, треба да се консултираат со лекар за дијагноза.

>>>>  Proflex 100 за зглобовите - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Previous article

Reumatin чај - оригинални производи, купи сега, мислења, цена

Next article

Injoint - оригинални производи, купи сега, мислења, цена